Správy

Hujsa a Miklóšová obhájili policajné tituly v polmaratóne

Bratislava – 7. apríla 2024 - V  takmer letnom počasí sa konal 19. ročník ČSOB Bratislava maratónu, ktorý bol súčasne 14. Majstrovstvami Slovenska Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Polície Slovenskej republiky  v polmaratóne. Titul z minulého roku obhájil v mužskej kategórii Matúš Hujsa, ktorý bežal 21-kilometrovú trať za 1:08:59 h. Druhý skončil Gabriel Švajda s časom 1:15:58 a na treťom mieste dobehol Ján Jurko za 1:20:23.
Tréner vodného slalomu v Športovom centre polície Matúš Hujsa obhajoval zároveň titul Majstra Slovenska v polmaratóne Slovenského atletického zväzu, ktorý mu ušiel v druhej časti trati, keď nestačil na Martina Rusina.

„V rámci policajného zboru som spokojný s obhajobu, no zároveň som obhajoval aj celkový titul Majstra Slovenska v polmaratóne,“ povedal Matúš Hujsa. „Celkovo s výkonom som  spokojný. Robím to pre radosť. Som rád, že som mohol opäť behať po Bratislave. Ľudia povzbudzovali a atmosféra bola skvelá. Musím povedať, že podmienky boli náročné, bolo vcelku teplo. Minulý rok na štarte bolo okolo 5 stupňov, dnes bolo niečo málo pod 20. Bežal som na čo mám, keďže včera som ešte zvažoval či sa postavím na štart, keďže som mal počas týždňa teplotu a zimnicu, ale som rád, že som bežal a na trati som nechal to, čo bolo aktuálne v mojich silách.“

U žien obhájila titul najrýchlejšej policajtky Ivona Miklóšová, ktorá zabehla čas 1:25:18 a skončila piata v celkovom hodnotení Majstrovstiev Slovenska.  Druhej Eme Mihaljevičovej namerali cieľový čas 1:32:49 a policajný bronz patrí Jane Šimunkovej za výkon 1:38:02.

Celkovo sa policajných Majstrovstiev Slovenska v polmaratóne organizovaných Športovým centrom polície zúčastnilo 33 pretekárov v mužskej kategórii a 14 bežkýň.
Najrýchlejších bežcov a bežkyne z policajných radov na stupňoch víťazov dekoroval riaditeľ Športového centra polície pplk. Juraj Minčík.