Správy
Olympijskí víťazi, Peter a Ladislav Škantárovci
03.09.2017
Olympijskí víťazi, Peter a Ladislav Škantárovci, si po roku opäť dopriali chuť víťazstva. Vo štvrtom kole SP v talianskej Ivrei, zvíťazili v dosciplíne C2 pred nemeckou posádkou s takmer dvojsekundovým náskokom. Darilo sa aj Matejovi Beňušovi, ktorý v disciplíne C1 skončil na bronzovej pozícii.
Zuzana Rehák Štefečeková sa po materskej dovolenke vracia na medailové pozície
02.09.2017
Zuzana Rehák Štefečeková sa po materskej dovolenke vracia na medailové pozície, a rovno na majstrovstvách sveta. V Moskve sa do finále kvalifikovala skvelým nástrelom 71+3, a v ňom nestačila len na Talianku Rossi a Američanku Carrol.
Andrzej Hubert Olejnik dosiahol jeden z najväčších doterajších úspechov
24.07.2017
Andrzej Hubert Olejnik dosiahol jeden z najväčších doterajších úspechov, keď sa na majstrovstvách Európy v doubletrape dostrieľal až na druhú priečku. Náš strieborný medailista bol dokonca v hre o titul, keď v rozstrele podľahol víťaznému Rusovi Fokejevovi o jediný náboj.
Úspech mladých slalomárov ŠCP
24.07.2017
Mladí slalomári ŠCP dokázali na uplynulých majstrovstvách sveta využiť domáce prostredie Čunova na zisk štyroch medailí. Zlatú vybojovala posádka C2 - Matúš Gewissler a Juraj Skákala, striebro Soňa Stanovská v disciplínach C1 a 3xC1, a bronz opäť ona v 3xK1.
Úspech na majstrovstvách Európy
17.07.2017
Partia: Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák a Tibor Linka zožala na majstrovstvách Európy v bulharskom Plovdive zaslúženú úrodu, keď dvakrát vystúpila na pódium pre medaily. Na 500 metrovej trati získali striebro, výkonom 1:18,640, keď zaostali 0,84 stotín na víťazmi z Maďarska, a v nedeľnej tisícke skončili tretí, výkonom 2:54,666, za loďami Španielska a Poľska.
Richard Varga potvrdil rolu top favorita a na majstrovstvách Európy
27.05.2017
Richard Varga potvrdil rolu top favorita a na majstrovstvách Európy v akvatlone jednoznačne zvíťazil. V skvelej atmosfére domáceho prostredia na bratislavskom Draždiaku, dominoval štartovému poľu 40 pretekárov najmä, netradične, v bežeckej časti, a stal sa majstrom Európy.
Slováci výborne začali súťaže svetového pohára v paralympijských disciplínach
30.04.2017
Slováci výborne začali súťaže svetového pohára v paralympijských disciplínach v poľskom Szczecine, keď Veronika Vadovičová triumfovala v disciplíne R3 - vzduchová puška v stoji, a Radoslav Malenovský skončil tretí. V súťaži družstiev (pridal sa k nim ešte Radoslav Morvay), získali striebro, keď nestačili len na družstvo Ukrajincov
Nicole Rajičová vybojovala miestenku na nadchádzajúce zimné olympijské hry v roku 2018
03.04.2017
Nicole Rajičová vybojovala na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní miestenku na nadchádzajúce zimné olympijské hry v roku 2018. V konečnom poradí obsadila 17. miesto, čo by jej ale malo stačiť na to, aby sa na ZOH v Pjongčangu (Kórea) predstavila.
Cez víkend sa konalo prvé z podujatí Super League v triatlone
20.03.2017
Na austrálskom ostrove Hamilton Island sa cez víkend konalo prvé z podujatí Super League v triatlone, len pre vybranú svetovú elitu pretekárov. Počas troch dní sa konali tri druhy súťaží: Tripple Mix, Equalizer a Eliminator. Rišo mal vždy vynikajúce plávanie a celkovo sa takmer stále držal v popredí. V prvej súťaži skončil druhý, potom siedmy a nakoniec deviaty, čo mu, v celkovom hodnotení vyni...
Veronika Vadovičová športovkyňa mesiaca február
10.03.2017
Medzinárodný paralympijský výbor vyhlásil Veroniku Vadovičovú za športovkyňu mesiaca február. Veronika si ocenenie zaslúžila po skvelom štarte do sezóny na SP V Al Aine. Tu dokázala zvíťaziť vo všetkých štyroch disciplínach, navyše v troch nových svetových rekordoch (pôvodne štyroch, ale jeden pre zmenu formátu neplatí). Gratulujeme!