Aktuality
Beňuš vybojoval striebornú medailu hneď pri svojom prvom štarte
10.08.2016
Hneď pri svojom prvom štarte na olympijských hrách vybojoval Beňuš striebornú medailu, zároveň premiérovú aj pre slovenskú výpravu. 8. po semifinále, skvelou jazdou Matej nasadil latku vysoko, a prekonať ju dokázal len víťazný Francúz Gargaut Chanut.
Zuzana Rehák Štefečeková priniesla ďalšie zlato z majstrovstiev Európy
07.07.2016
Zuzana Rehák Štefečeková priniesla ďalšie zlato z majstrovstiev Európy. Tento raz z talianskeho Lonata, kde chybovala pri jednom jedinom výstrele a s celkovým nástrelom 74 nechala, v disciplíne trap žien, za sebou ostatných 38 pretekárok.
Rýchlostní kanoisti priniesli štyri medaily z majstrovstiev Európy
27.06.2016
Rýchlostní kanoisti priniesli štyri medaily z majstrovstiev Európy v Moske. K4, po striebre na 500 metrovej trati, bodovala naplno na olympijskej tisícke a o prekvapenie sa postaral Gábor Jakubík, ktorý, spolu s Jankovcom, zvíťazil v K2 na 500 m. O štvrú medailu sa postarala Ivan Kmeťová v K1 200 metrov.
Martina Kohlová dokonale využila výbornú formu
19.05.2016
Martina Kohlová dokonale využila výbornú formu. Na poslednom kvalifikačnom preteku pre olympijské hry v Rio de Janiero obsadila na single trati na 500 metrov druhé miesto, čo znamenalo zaistenie účasti na OH. V Riu sa tak Martina môže predstaviť na tratiach K1 200 a 500 metrov.
Kanál slalomu na divokej vode v Liptovskom Mikuláši
19.05.2016
Kanál slalomu na divokej vode v Liptovskom Mikuláši priniesol rozuzlenie dlho nezodpovedanej otázky: kto bude na OH v Riu reprezentovať Slovensko na posledných pretekoch kategórie C2. Bratia Hochschornerovci, alebo bratranci Škantárovci? Napätie sa prenieslo aj do výkonu oboch lodí, a tak, aj keď sa bojovalo aj o medaily majstrovstiev Európy, umiestnenie veľa radosti neprinieslo ani jednému. Na...
Zuzka Rehák Štefečeková sa stala mamičkou
25.04.2016
Zuzka Rehák Štefečeková sa stala mamičkou. V piatok v ranných hodinách priviedla na svet syna ktorému dali meno Nathan. Podľa slov otca Martina to nebol jednoduchý pôrod, ale vďaka starostlivosti lekárov všetko dopadlo dobre. Všetci prajeme Zuzke aj celej rodine pevné zdravie a veľa šťastia.
Veronika Vadovičová dosiahla ďalší cenný úspech
20.03.2016
Slovenská paralympijská reprezentantka Športového centra polície v športovej streľbe Veronika Vadovičová dosiahla na Svetovom pohári v thajskom Bangkoku ďalší cenný úspech. Po zlate v disciplíne R3 (vzduchová puška po ležiačky na 60 výstrelov mix), v ktorej v kvalifikácii vytvorila nový svetový rekord, skončila v R8 (športová puška 3x20) druhá (kde pri rovnakom výkone vo finále ju Nemka zdolala...
Výprava kajakárov sa vrátila zo sústredenia v Seville
18.03.2016
Výprava kajakárov v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Viktor Demin a Gábor Jakubík sa nedávno vrátila zo sústredenia v Seville, kde sa pripravovala 30 dní. Po týždňovej pauze doma sa chlapci presúvajú do Talianskej Sabaudie na 16dňové sústredenie. V španielskej Seville sa pripravovali aj v partii piatich kajakárov z Maďarska. Tieto sústredenia sú štartom do sezóny kde sa rozhoduje o post...
Prípravný blok v Austrálii na olympijskom kanáli v Penrithe.
01.03.2016
Prípravný blok v Austrálii zakončili slalomári otvorenými majstrovstvami Oceánie, ktoré sa konali na olympijskom kanáli v Penrithe. Test pripravenosti pred novou sezónou najlepšie zvládol Matej Beňuš, ktorý vyhral svoju disciplínu - K1. Veľmi dobre zajazdila aj mladá Soňa Stanovská, ktorá zvíťazila v kategórii junoiriek. Prípravný blok v Austrálii zakončili slalomári otvorenými majstrovstv...
Reprezentanti Slovenska v tancoch na ľade skončili deviaty
01.02.2016
Reprezentanti Slovenska v tancoch na ľade – Lukáš Csölley a Federica Testa na vrcholnom podujatí v Bratislave dosiahli pekný výsledok, keď skončili deviati. Sympatický pár predviedol vyrovnané výkony v krátkom programe aj voľnej jazde, a od domáceho publika zožal zaslúžený potlesk.