Správy
Veronika Vadovičová vylepšila svoje účinkovanie v Riu striebrom
14.09.2016
Veronika Vadovičová vylepšila svoje účinkovanie na POH v Riu striebrom v disciplíne R8, a vracia sa s neuveriteľnou bilanciou 2 zlaté, jedna strieborná medaila a jedno šieste miesto.
Skvelý výkon Veroniky jej v sobotu 10. vyniesol ďalšie zlato
12.09.2016
Skvelý výkon Veroniky jej v sobotu 10. vyniesol ďalšie zlato na POH v Riu. Výkonom 212,5 vytvorila ďalší najlepší výkon v histórii finále POH a suverénne triumfovala v disciplíne R3 - vzduchová puška v ľahu 60 mix. Výborne jej sekundoval náš Radoslav Malenovský, ktorý skončil štvrtý
Strelkyňa Veronika Vadovičová dokázala zvíťaziť nad silnou konkurentkou
09.09.2016
Športová strelkyňa Veronika Vadovičová hneď v prvý deň paralympiády dokázala zvíťaziť nad silnou konkurentkou z Číny a novom svetovom maxime finálových pretekov na POH (207,8) vybojovala zlatú medailu v disciplíne R2 - vzduchová puška v stoji.
Preteky svetového pohára v pražskej Tróji
05.09.2016
Uplynulý víkend sa v pražskej Tróji konali preteky svetového pohára. Naši medailisti z OH v Riu potvrdili výbornú formu a, ako Matej Beňuš v C1, tak aj Peter a Ladislav Škantárovci v C2, pomerne presvedčivo zvíťazili.
Rýchlostná kanoistika vyniesla Slovensku ďalšie pódium
20.08.2016
Kráľovská disciplína rýchlostnej kanoistiky - štvorkajak na 1000 metrov - vyniesla Slovensku ďalšie pódium. Posádka Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka vydržala trištvrte trate na druhej pozícii, odrazila útok českej lode a zaostala len za dominantným kvartetom Nemecka. Športové centrum polície a jeho športovci tak vybojovali pre Slovensko jednu zlatú a dve strieborné medaily na l...
Fantastický úspech Ladislava a Petra Škantárovcov na OH v Riu!
11.08.2016
Fantastický úspech bratrancov Ladislava a Petra Škantárovcov na OH v Riu! Vo finále sa opakoval scenár ako v K1 mužov, kde Matej Beňuš, ôsmy na štarte, zajazdil tak dobre, že mu to vynieslo striebro. V C2 naša posádka síce štartovala zo šiestej pozície, ale ich vynikajúcu jazdu už nikto nedokázal prekonať, a zaslúžene priniesli Slovensku prvú zlatú medailu z prebiehajúcej olympijády. GRATULUJEM...
Beňuš vybojoval striebornú medailu hneď pri svojom prvom štarte
10.08.2016
Hneď pri svojom prvom štarte na olympijských hrách vybojoval Beňuš striebornú medailu, zároveň premiérovú aj pre slovenskú výpravu. 8. po semifinále, skvelou jazdou Matej nasadil latku vysoko, a prekonať ju dokázal len víťazný Francúz Gargaut Chanut.
Zuzana Rehák Štefečeková priniesla ďalšie zlato z majstrovstiev Európy
07.07.2016
Zuzana Rehák Štefečeková priniesla ďalšie zlato z majstrovstiev Európy. Tento raz z talianskeho Lonata, kde chybovala pri jednom jedinom výstrele a s celkovým nástrelom 74 nechala, v disciplíne trap žien, za sebou ostatných 38 pretekárok.
Rýchlostní kanoisti priniesli štyri medaily z majstrovstiev Európy
27.06.2016
Rýchlostní kanoisti priniesli štyri medaily z majstrovstiev Európy v Moske. K4, po striebre na 500 metrovej trati, bodovala naplno na olympijskej tisícke a o prekvapenie sa postaral Gábor Jakubík, ktorý, spolu s Jankovcom, zvíťazil v K2 na 500 m. O štvrú medailu sa postarala Ivan Kmeťová v K1 200 metrov.
Martina Kohlová dokonale využila výbornú formu
19.05.2016
Martina Kohlová dokonale využila výbornú formu. Na poslednom kvalifikačnom preteku pre olympijské hry v Rio de Janiero obsadila na single trati na 500 metrov druhé miesto, čo znamenalo zaistenie účasti na OH. V Riu sa tak Martina môže predstaviť na tratiach K1 200 a 500 metrov.