Aktuality
Víťazstvo triatlonistu Richarda Vargu
23.07.2018
Estónske Tartu bolo svedkom víťazstva triatlonistu Richarda Vargu v šprinte na podujatí majstrovstiev Európy. Rišo bol celý čas na predných pozíciách a nakoniec zdolal trištvrte kilometra plávania, 20 km na bicykli a 5 km behu v čase 53 minút a 7 sekúnd pred Španielom Aresom. Výborne načasovanú formu Rišo zúročil v záverečnom súboji so španielskym pretekárom, a pridal si do zbierky cennú trofej.
Memorandum o partnerstve
13.06.2018
Na pôde Športového centra polície (ŠCP) na Romanovej ulici v Bratislave sa v stredu 13. júna stretli riaditeľka Antidopingovej agentúry SR (SADA) Žaneta Csáderová a riaditeľ ŠCP Juraj Minčík, aby podpísali spoločné Memorandum o partnerstve. Obe strany sa dohodli na pravidelnom kontakte a aktívnej vzájomnej spolupráci už v nasledujúcom období. Podpis memoranda bol vyústením dvojstranných rokovan...
V nemeckom Duisburgu zažiaril kanoista Adam Botek
28.05.2018
Na svetovom pohári v nemeckom Duisburgu zažiaril kanoista Adam Botek. Spolu s Petrom Gellem (Dukla Banská Bystrica) vypádlovali striebro na trati K2 1000 metrov a na polovičnej trati dokonca zvíťazili. Skvelý výkon podala aj K4-ka (Vlček, Zalka, Tarr, Linka), ktorá skončila štvrtá na pol kilometri a Ivana Mládková, s piatym miestom na dĺžke 500 metrov a štvrtým v K1 200 m.
Dva svetové rekordy v podaní našich športovcov
26.03.2018
Svetový pohár parastrelcov v Al Ain (SAE) priniesol dva svetové rekordy v podaní našich športovcov. Prvý vytvorila Veronika Vadovičová, ešte v kvalifikácii, nástrelom 1174 bodov v disciplíne R8 - malorážka 3x40 (nakoniec skončila strieborná). Druhý pridal Radoslav Malenovský, keď vo finále R1 - vzduchová puška 60 vyhral, práve vo svetovom rekorde, nástrelom 250,4 bodu.
ŠCP v utorok ocenilo 14 najúspešnejších športovcov za rok 2017
13.12.2017
Bratislava, 12. februára (ŠCP) – Športové centrum polície (ŠCP) v utorok ocenilo 14 najúspešnejších športovcov za rok 2017. V centre ŠCP na Romanovej ulici v Bratislave im ďakovné listy odovzdával minister vnútra Robert Kaliňák a riaditeľ strediska Juraj Minčík. Športovci zaradení v Športovom centre polície majú za sebou vydarený rok. Na majstrovstvách sveta a Európy vybojovali športovci ŠCP v ...
Zmena cisel
26.09.2017
Olympijskí víťazi, Peter a Ladislav Škantárovci
03.09.2017
Olympijskí víťazi, Peter a Ladislav Škantárovci, si po roku opäť dopriali chuť víťazstva. Vo štvrtom kole SP v talianskej Ivrei, zvíťazili v dosciplíne C2 pred nemeckou posádkou s takmer dvojsekundovým náskokom. Darilo sa aj Matejovi Beňušovi, ktorý v disciplíne C1 skončil na bronzovej pozícii.
Zuzana Rehák Štefečeková sa po materskej dovolenke vracia na medailové pozície
02.09.2017
Zuzana Rehák Štefečeková sa po materskej dovolenke vracia na medailové pozície, a rovno na majstrovstvách sveta. V Moskve sa do finále kvalifikovala skvelým nástrelom 71+3, a v ňom nestačila len na Talianku Rossi a Američanku Carrol.
Andrzej Hubert Olejnik dosiahol jeden z najväčších doterajších úspechov
24.07.2017
Andrzej Hubert Olejnik dosiahol jeden z najväčších doterajších úspechov, keď sa na majstrovstvách Európy v doubletrape dostrieľal až na druhú priečku. Náš strieborný medailista bol dokonca v hre o titul, keď v rozstrele podľahol víťaznému Rusovi Fokejevovi o jediný náboj.
Úspech mladých slalomárov ŠCP
24.07.2017
Mladí slalomári ŠCP dokázali na uplynulých majstrovstvách sveta využiť domáce prostredie Čunova na zisk štyroch medailí. Zlatú vybojovala posádka C2 - Matúš Gewissler a Juraj Skákala, striebro Soňa Stanovská v disciplínach C1 a 3xC1, a bronz opäť ona v 3xK1.